RNCF0603DKE2R87
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
RNCF0603DKE2R87
Descrizione:
RES 2.87 OHM 0.5% 1/10W 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 2.87 Ohms
Series RNCF
Power (Watts) 0.1W, 1/10W