RNCF0603TKW137R
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
RNCF0603TKW137R
Descrizione:
RES 137 OHM 0.01% 1/10W 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 137 Ohms
Series RNCF
Power (Watts) 0.1W, 1/10W