RNCF0805BTC52K3
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
RNCF0805BTC52K3
Descrizione:
RES 52.3K OHM 0.1% 1/8W 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 52.3 kOhms
Series RNCF
Power (Watts) 0.125W, 1/8W