RNCF2010BTC1M62
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
RNCF2010BTC1M62
Descrizione:
RES 1.62M OHM 0.1% 1/4W 2010
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.193" L x 0.094" W (4.90mm x 2.40mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.62 MOhms
Series RNCF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W