RNCF2010DKE11K5
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
RNCF2010DKE11K5
Descrizione:
RES 11.5K OHM 0.5% 1/3W 2010
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.193" L x 0.094" W (4.90mm x 2.40mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 11.5 kOhms
Series RNCF
Power (Watts) 0.333W, 1/3W