RNCF2010DTE10R2
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
RNCF2010DTE10R2
Descrizione:
RES 10.2 OHM 0.5% 1/3W 2010
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.193" L x 0.094" W (4.90mm x 2.40mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 10.2 Ohms
Series RNCF
Power (Watts) 0.333W, 1/3W