RNF12JTD560R
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
RNF12JTD560R
Descrizione:
RES 560 OHM 5% 1/2W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 560 Ohms
Series RNF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W