RNF14DTD3K65
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
RNF14DTD3K65
Descrizione:
RES 3.65K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 3.65 kOhms
Series RNF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W