RNF14JTD27K0
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
RNF14JTD27K0
Descrizione:
RES 27K OHM 5% 1/4W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 27 kOhms
Series RNF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W