RNF18BTD6K81
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
RNF18BTD6K81
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 6.81K OHM 0.1% 1/8W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 6.81 kOhms
Series RNF
Power (Watts) 0.125W, 1/8W