RNR55H2152FRB14
Vishay Dale
Prodotto No:
RNR55H2152FRB14
Descrizione:
RES 21.5K OHM 1/8W 1% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 21.5 kOhms
Series Military, MIL-PRF-55182/01, RNR55
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Features Military, Moisture Resistant
Failure Rate R (0.01%)