RNR60H1103FPRSL
Vishay Dale
Prodotto No:
RNR60H1103FPRSL
Produttore:
Vishay Dale
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 110K OHM 1/4W 1% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 110 kOhms
Series Military, MIL-PRF-55182/03, RNR60
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case Axial
Number of Terminations 2
Mfr Vishay Dale
Features Military, Moisture Resistant
Failure Rate P (0.1%)