RNR60H4641FSB14
Vishay Dale
Prodotto No:
RNR60H4641FSB14
Descrizione:
RES 4.64K OHM 1/4W 1% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 4.64 kOhms
Series Military, MIL-PRF-55182/03, RNR60
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Features Military, Moisture Resistant
Failure Rate S (0.001%)