RNS1C101MDN1KX
Nichicon
Prodotto No:
RNS1C101MDN1KX
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V T/H
In magazzino : 3428
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 390 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 21mOhm
Ratings -
Series FPCAP, RNS
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.9 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 100 µF