RNS1FTD196K
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
RNS1FTD196K
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 196K OHM 1% 1W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.236" L (2.40mm x 6.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 196 kOhms
Series RNS
Power (Watts) 1W