RNS2FTD90R9
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
RNS2FTD90R9
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 90.9 OHM 1% 2W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.335" L (2.80mm x 8.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 90.9 Ohms
Series RNS
Power (Watts) 2W