RNX02530K0JKEE
Vishay Dale
Prodotto No:
RNX02530K0JKEE
Descrizione:
RES 30K OHM 5% 1/2W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.140" Dia x 0.290" L (3.56mm x 7.37mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 30 kOhms
Series RNX
Power (Watts) 0.5W, 1/2W