RNX05036M5FNWF
Vishay Dale
Prodotto No:
RNX05036M5FNWF
Descrizione:
RES 36.5M OHM 1% 1.2W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 225°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.140" Dia x 0.540" L (3.56mm x 13.72mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 36.5 MOhms
Series RNX
Power (Watts) 1.2W