RO-243.3S/H
Recom Power
Prodotto No:
RO-243.3S/H
Produttore:
Recom Power
Descrizione:
DC DC CONVERTER 3.3V 1W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 26.4V
Voltage - Isolation 2 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.45" L x 0.24" W x 0.39" H (11.5mm x 6.0mm x 10.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 303mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 21.6V
Control Features -
Series ECONOLINE RO (1W)
Power (Watts) 1 W
Type Isolated Module
Package / Case 4-SIP Module
Efficiency 75%