ROV07-301K
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
ROV07-301K
Descrizione:
VARISTOR 300V 1.2KA DISC 7MM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 270 V
Capacitance @ Frequency 135 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 300 V
Varistor Voltage (Max) 330 V
Series -
Energy 21J
Package / Case Disc 7mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 195 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 250 V