RP10-2412DE
Recom Power
Prodotto No:
RP10-2412DE
Produttore:
Recom Power
Descrizione:
DC DC CONVERTER +/-12V 10W
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 1.6 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 416mA, 416mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 18V
Series POWERLINE RP10-E (10W)
Power (Watts) 10 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 84%