RP100K151B-TR
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Prodotto No:
RP100K151B-TR
Pacchetto:
DFN(PL)1612-4
Descrizione:
IC REG LIN 1.5V 200MA DFN1612-4
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 25 µA
PSRR 75dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 5.25V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 200mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package DFN(PL)1612-4
Control Features Enable
Series RP100x
Package / Case 4-UDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current
Mfr Nisshinbo Micro Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V
Voltage Dropout (Max) 0.38V @ 150mA