RP102PJ100CS
Samsung Electro-Mechanics
Prodotto No:
RP102PJ100CS
Pacchetto:
0404
Descrizione:
RES ARRAY 2 RES 10 OHM 0404
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Applications -
Number of Resistors 2
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0404
Series RP
Power Per Element 62.5mW