RP124N233E-TR-FE
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Prodotto No:
RP124N233E-TR-FE
Pacchetto:
SOT-23-5
Descrizione:
IC REG LINEAR 2.3V 100MA SOT23-5
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 0.5 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 100mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-5
Control Features Enable
Series RP124x
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Current
Mfr Nisshinbo Micro Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.3V
Voltage Dropout (Max) 0.23V @ 100mA