RP164PJ160CS
Samsung Electro-Mechanics
Prodotto No:
RP164PJ160CS
Pacchetto:
1206
Descrizione:
RESISTOR ARRAY CONVEX 0603X4R
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Applications -
Number of Resistors 4
Height - Seated (Max) 0.024" (0.61mm)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1206
Series RP
Power Per Element 62.5mW