RP2012S-820-J
Susumu
Prodotto No:
RP2012S-820-J
Produttore:
Susumu
Pacchetto:
0805
Descrizione:
RES SMD 82 OHM 5% 1/3W 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient 0/ +200ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805
Resistance 82 Ohms
Series RP
Power (Watts) 0.333W, 1/3W