RP600K012A-TR
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Prodotto No:
RP600K012A-TR
Pacchetto:
DFN(PL)2527-10
Descrizione:
1A PWM/VFM STEP-UP/DOWN DCDC CON
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 500mA
Output Configuration Positive
Topology Boost
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package DFN(PL)2527-10
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 0.8V
Series RP600K
Function Step-Up
Package / Case 10-UFDFN Exposed Pad
Frequency - Switching 1.2MHz
Mfr Nisshinbo Micro Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 4.2V