RPC0805JT7K50
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
RPC0805JT7K50
Descrizione:
RES 7.5K OHM 5% 1/4W 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 7.5 kOhms
Series RPC
Power (Watts) 0.25W, 1/4W