RPC1206JT24K0
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
RPC1206JT24K0
Descrizione:
RES 24K OHM 5% 1/3W 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 24 kOhms
Series RPC
Power (Watts) 0.333W, 1/3W