RPC1210JT3M90
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
RPC1210JT3M90
Pacchetto:
1210
Descrizione:
RES 3.9M OHM 5% 1/2W 1210
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings AEC-Q200
Resistance 3.9 MOhms
Series RPC
Power (Watts) 0.5W, 1/2W