RPC2010JT91R0
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
RPC2010JT91R0
Pacchetto:
2010
Descrizione:
RES 91 OHM 5% 3/4W 2010
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings AEC-Q200
Resistance 91 Ohms
Series RPC
Power (Watts) 0.75W, 3/4W