RPC2010MT22R0
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
RPC2010MT22R0
Descrizione:
RES 22 OHM 20% 3/4W 2010
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±20%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 22 Ohms
Series RPC
Power (Watts) 0.75W, 3/4W