Casa / Ceramic Capacitors / RPEE41E105M3M1C03A
minImg
RPEE41E105M3M1C03A
Murata Electronics
Prodotto No:
RPEE41E105M3M1C03A
Produttore:
Murata Electronics
Descrizione:
CAP CER 1.0UF 25V Z5U RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.248" (6.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient Z5U
Product Status Obsolete
Ratings -
Series RPE
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Murata Electronics
Capacitance 1 µF