Casa / Ceramic Capacitors / RPER72A103K2M1A03A
minImg
RPER72A103K2M1A03A
Murata Electronics
Prodotto No:
RPER72A103K2M1A03A
Descrizione:
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" L x 0.124" W (5.00mm x 3.15mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 10000 pF