Casa / Ceramic Capacitors / RPER72A224K8M2C03A
minImg
RPER72A224K8M2C03A
Murata Electronics
Prodotto No:
RPER72A224K8M2C03A
Produttore:
Murata Electronics
Descrizione:
CAP CER 0.22UF 100V X7R RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series RPE
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.22 µF