RPF0508100M035K
KYOCERA AVX
Prodotto No:
RPF0508100M035K
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
SERIES: RPF/ CASE: 0508/ CAP: 10
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 66mOhm
Ratings -
Series RPF
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.6 A @ 100 kHz
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10 µF