RPS-200-15
MEAN WELL USA Inc.
Prodotto No:
RPS-200-15
Produttore:
MEAN WELL USA Inc.
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 15V 141W
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.00" L x 2.00" W x 1.14" H (101.6mm x 50.8mm x 29.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 9.4 A
Series RPS-200 (200W)
Power (Watts) 141W (201W Forced Air)
Type Open Frame
Efficiency 93.5%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Adjustable Output
Package Box
Voltage - Input 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC