RQ5RW26CA-TR-FE
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Prodotto No:
RQ5RW26CA-TR-FE
Pacchetto:
SC-82AB
Descrizione:
IC REG LINEAR 2.6V 50MA SC82AB
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 3 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 8V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 50mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SC-82AB
Control Features Enable
Series Rx5RW
Package / Case SC-82AB
Protection Features Over Current
Mfr Nisshinbo Micro Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.6V
Voltage Dropout (Max) 0.075V @ 1mA