RR30.25DB1000
Techflex
Prodotto No:
RR30.25DB1000
Produttore:
Techflex
Descrizione:
EXPAND SLEEVE 1/4" X 1000' BRN
Guida per l'utente
Operating Temperature -70°C ~ 125°C
Color Brown
Material Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free
Liquid Protection -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Type Attributes Expandable
Series Flexo® Rodent Resistant
Type Sleeve
Length 1000' (304.80m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 0.250" (6.35mm)
Environment Protection -
Mfr Techflex
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Abrasion Protection Abrasion and Cut Resistant
Diameter - Inside, Expanded 0.375" (9.52mm)
Wall Thickness 0.025" (0.64mm)