RRN1.25DB250
Techflex
Prodotto No:
RRN1.25DB250
Produttore:
Techflex
Descrizione:
EXPAND SLEEVE 1.25" X 250' BRN
Guida per l'utente
Operating Temperature -70°C ~ 125°C
Color Brown
Material Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free
Liquid Protection -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Type Attributes Expandable
Series Flexo® Rodent Resistant
Type Sleeve
Length 250' (76.20m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 1.250" (31.75mm)
Environment Protection -
Mfr Techflex
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Abrasion Protection Abrasion and Cut Resistant
Diameter - Inside, Expanded 1.750" (44.45mm)
Wall Thickness 0.025" (0.64mm)