RSD-243.3/HP
Recom Power
Prodotto No:
RSD-243.3/HP
Produttore:
Recom Power
Descrizione:
DC DC CONVERTER +/-3.3V 1W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -3.3V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 26.4V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.60" L x 0.32" W x 0.29" H (15.2mm x 8.2mm x 7.3mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 152mA, 152mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 21.6V
Series ECONOLINE RSD (1W)
Power (Watts) 1 W
Type Isolated Module
Package / Case 10-SMD Module, 6 Leads
Efficiency 70%