RSD-60L-12
MEAN WELL USA Inc.
Prodotto No:
RSD-60L-12
Produttore:
MEAN WELL USA Inc.
Descrizione:
DC/DC CONVERTER 12V 60W
In magazzino : 371
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 72V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.04" L x 2.36" W x 0.98" H (128.0mm x 60.0mm x 25.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series RSD-60 (60W)
Power (Watts) 60W
Type Enclosed
Efficiency 93%