RSF2B-121-JBW
RCD Components
Prodotto No:
RSF2B-121-JBW
Produttore:
RCD Components
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 120 OHM 5% 3W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.213" Dia x 0.591" L (5.40mm x 15.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 120 Ohms
Series RSF
Power (Watts) 3W