RSMF3GT18K0
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
RSMF3GT18K0
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 18K OHM 2% 3W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 18 kOhms
Series RSMF
Power (Watts) 3W