RSPF1JT6K80
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
RSPF1JT6K80
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 6.8K OHM 5% 1W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient -200/ +350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 6.8 kOhms
Series RSPF
Power (Watts) 1W