RSPF2JB15K0
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
RSPF2JB15K0
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 15K OHM 5% 2W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm)
Temperature Coefficient -200/ +350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 15 kOhms
Series RSPF
Power (Watts) 2W