RSSD16X94A60R0JB00
Vishay Sfernice
Prodotto No:
RSSD16X94A60R0JB00
Produttore:
Vishay Sfernice
Descrizione:
ADJ PWR RES 60 OHM 70W CHAS MT
Guida per l'utente
Tolerance ±5%
Termination Solder Lug
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Resistance 60 Ohms
Series RSSD
Power (Watts) 70 W
Package / Case Radial, 3 Lead, Tubular
Length 3.701" (94.00mm)
Mfr Vishay Sfernice
Package Box
Diameter 0.709" OD, 0.362" ID (18.00mm x 9.20mm)