RT-610-10G
Panasonic Industrial Automation Sales
Prodotto No:
RT-610-10G
Descrizione:
SENSOR THROUGH-BEAM 10MM LO/DO
Guida per l'utente
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Ingress Protection IP66
Response Time 100µs
Sensing Distance 0.394" (10mm)
Output Configuration Light-On/Dark-On
Sensing Method Through-Beam
Light Source Red LED
Product Status Obsolete
Connection Method Cable
Series RT-610
Voltage - Supply 12V ~ 24V
Mfr Panasonic Industrial Automation Sales
Cable Length 39.37" (1m)