RT0402CRD078K87L
YAGEO
Prodotto No:
RT0402CRD078K87L
Descrizione:
RES SMD 8.87K OHM 1/16W 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±0.25%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 8.87 kOhms
Series RT
Power (Watts) 0.063W, 1/16W