RT0603CRC07100RL
YAGEO
Prodotto No:
RT0603CRC07100RL
Descrizione:
RES SMD 100 OHM 0.25% 1/10W 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.25%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 100 Ohms
Series RT
Power (Watts) 0.1W, 1/10W